img

Muzeum Sztuki Medalierskiej nie posiada wystawy stałej. Medale z jego zbiorów uzupełniają wystawę „1000 lat Wrocławia”.

Spośród 170 prezentowanych na tej wystawie medali zobaczyć można prawdziwe białe kruki śląskiego medalierstwa, w tym medal z 1644 roku upamiętniający otwarcie biblioteki ..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa 60 mundurów z kolekcji wrocławskiego Muzeum Militariów. Jest to jeden z największych tego typu zbiorów w Polsce. Na ekspozycji prezentowane są mundury (kurtki i bluzy mundurowe) oraz nakrycia głowy, używane przez żołnierza polskiego w latach 1939-1945 na polskich i europejskich frontach.<..

Dowiedz się więcej
img

W ramach ekspozycji zgromadzono ponad 3000 obiektów ilustrujących dzieje Wrocławia od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. To rzetelnie i z rozmachem opowiedziana złożona i trudna historia Wrocławia od założenia w mieście biskupstwa w 1000 roku po milenium roku 2000. Wystawy na przykładz..

Dowiedz się więcej
img

Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej wystawa jest nieczynna do odwołania

Wyjątkowa część rozbudowanej wystawy stałej “100o lat Wrocławia” prezentowanej w Pałacu Królewskim.

Na kompleks królewskich apartamentów rezydencjonalnych składa się sześć pieczołowicie ..

Dowiedz się więcej
img

Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej wystawa jest nieczynna do odwołania

Henryk Tomaszewski (1919–2001), twórca legendarnego, wrocławskiego Teatru Pantomimy, znany jest dziś w najdalszych krańcach świata. Stworzył rewolucyjną metodę pracy mimów i tancerzy. Był równi..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa we wrocławskim Arsenale Miejskim prezentuje różnego rodzaju bronie z najdawniejszych oraz bardziej współczesnych czasów, a także taktyki wojskowe stosowane podczas wojen.

Broń Dawna

W północnym skrzydle Arsenału na parterze, urządzono stałą wystawę dawnej br..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa zajmuje trzy piętra wrocławskiego Arsenału Miejskiego. Na przykładzie zgromadzonych przedmiotów oraz rekonstrukcji fragmentów dawnych osad i miejsc pochówków prezentuje początki osadnictwa na Śląsku po rozwój średniowiecznych miast. Wystawa podzielona jest na cztery części tematyczne: Epo..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa marmurowych popiersi sławnych Wrocławian nawiązuje do tradycji zakładania miejsc poświęconych wybitnym postaciom bądź bohaterom narodowym – tzw. Walhall. Wśród prezentowanych na niej postaci znajdują się dawni obywatele miasta różnych narodowości, których sława sięgała daleko poza jego gr..

Dowiedz się więcej
img

Od 13 marca zapraszamy do Arsenału Miejskiego na wystawę czasową – „Kawa czy herbata? Archeologiczne świadectwa konsumpcji napojów w dawnym Gdańsku”. Wystawa prezentować będzie pochodzącą ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku kolekcję naczyń i pojemników ilustrujących bogactwo tradycji zwi..

Dowiedz się więcej
img

Muzeum Miejskie Wrocławia serdecznie zaprasza na wystawę w Patio Starego Ratusza: KOSMOS, LEM, BIŻUTERIA.

Ta piękna sztuka (biżuterii) skupiająca swoje spojrzenie i swoją praktykę w tak intymny sposób na indywidualnym duchu i zmysłach zarówno ..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa dzieł sztuki wrocławskiej zakupionych przez miasto dostępna do 14 marca. Wstęp bezpłatny.

W Arsenale Miejskim dostępna do zwiedzania jest wystawa dzieł wrocławskich artystów, zakupionych w ramach Wrocławskiego Programu Interwencji Społecznej. Kupno i ekspozy..

Dowiedz się więcej
img

Artyści Francisco Goya (1746–1828) i Salvador Dalí (1904–1989) żyli w innych epokach, ale łączył ich wspólny hiszpański rodowód i to samo narodowe dziedzictwo, z którego czerpali inspiracje. Obaj w swoich czasach osiągnęli sukces jako kreatorzy gustów, a ich twórczość na stałe weszła do historii ..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa eksponowana w dwóch kondygnacjach galerii skrzydła zachodniego Pałacu Królewskiego we Wrocławiu. Poświęcona jest malarstwu pochodzącemu z pracowni artystów wykształconych we wrocławskiej Szkole Sztuki i Rzemiosła Artystycznego (później Akademii) oraz przybyłych z innych regionów, tworzący..

Dowiedz się więcej
img

Zbigniew Horbowy – polski artysta, jeden z najwybitniejszych europejskich projektantów szkła, twórca własnej szkoły wzorniczej, pedagog. Został laureatem prestiżowej Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Dolnej Saksonii, która wręczona została pośmiertnie we wrześniu 2019 rok..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa prezentuje ok. 150 lamp naftowych z przełomu XIX i XX wieku. Jest to jedna z największych kolekcji tego rodzaju w Polsce.

Pierwsza lampa naftowa powstała w 1853 roku we Lwowie, wynaleziona przez Ignacego Łukasiewicza przy współpracy Adama Bratkowskiego. 31 lipca tego roku było możl..

Dowiedz się więcej
Do góry