img

Muzeum Sztuki Medalierskiej nie posiada wystawy stałej. Medale z jego zbiorów uzupełniają wystawę „1000 lat Wrocławia”. Spośród 170 prezentowanych na tej wystawie medali zobaczyć można prawdziwe białe kruki śląskiego medalierstwa, w tym medal z 1644 roku upamiętniający otwarcie biblioteki przy Ko..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa 60 mundurów z kolekcji wrocławskiego Muzeum Militariów. Jest to jeden z największych tego typu zbiorów w Polsce. Na ekspozycji prezentowane są mundury (kurtki i bluzy mundurowe) oraz nakrycia głowy, używane przez żołnierza polskiego w latach 1939-1945 na polskich i europejskich frontach.<..

Dowiedz się więcej
img

W ramach ekspozycji zgromadzono ponad 3000 obiektów ilustrujących dzieje Wrocławia od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. To rzetelnie i z rozmachem opowiedziana złożona i trudna historia Wrocławia od założenia w mieście biskupstwa w 1000 roku po milenium roku 2000. Wystawy na przykładz..

Dowiedz się więcej
img

Wyjątkowa część rozbudowanej wystawy stałej “100o lat Wrocławia” prezentowanej w Pałacu Królewskim.

Na kompleks królewskich apartamentów rezydencjonalnych składa się sześć pieczołowicie odrestaurowanych pokoi: rokokowy pokój Fryderyka II oraz barokowe pokoje Fryderyka Wilhelma II. W żółtym..

Dowiedz się więcej
img

Henryk Tomaszewski (1919–2001), twórca legendarnego, wrocławskiego Teatru Pantomimy, znany jest dziś w najdalszych krańcach świata. Stworzył rewolucyjną metodę pracy mimów i tancerzy. Był również znanym kolekcjonerem dział sztuki, mebli, rzemiosła, wyrafinowanych artefaktów, ale przede wszystkim ..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa we wrocławskim Arsenale Miejskim prezentuje różnego rodzaju bronie z najdawniejszych oraz bardziej współczesnych czasów, a także taktyki wojskowe stosowane podczas wojen.

Broń Dawna WYSTAWA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA

W północnym skrzydle ..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa stała zajmuje trzy piętra wrocławskiego Arsenału Miejskiego. Na przykładzie zgromadzonych przedmiotów oraz rekonstrukcji fragmentów dawnych osad i miejsc pochówków prezentuje początki osadnictwa na Śląsku po rozwój średniowiecznych miast. Wystawa podzielona jest na cztery części tematyczn..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa marmurowych popiersi sławnych Wrocławian nawiązuje do tradycji zakładania miejsc poświęconych wybitnym postaciom bądź bohaterom narodowym – tzw. Walhall. Wśród prezentowanych na niej postaci znajdują się dawni obywatele miasta różnych narodowości, których sława sięgała daleko poza jego gr..

Dowiedz się więcej
img

W Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego prezentowane są prace w ramach I edycji konkursu Najlepszych Dyplomów Scenografii, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu i jej Katedrę Scenografii. Mamy okazję zaprezentować w naszych salach wystawienniczych Najlepsze Dyplomy Scenogra..

Dowiedz się więcej
img

Zapraszamy na wystawę grafik i książek artystycznych dr Anny Juchnowicz w Muzeum Teatru- “Spektakl na papierze”.

Jest to nie byle jaki spektakl, bo głównymi bohaterami są tutaj książki i to one opowiadają niezwykłe historie na tej wystawie. Jest to kolejna ciekawa wystawa w Muz..

Dowiedz się więcej
img

Zapraszamy na wystawę poświęconą artystce- Halinie Skoczyńskiej. Wystawa skupia się na jej roli wykreowanej w spektaklu Mary Stuart. Ta niezwykła aktorka otrzymała nagrodę za rolę pierwszoplanową, a także statuetkę Wojciecha Bogusławskiego za tytułową rolę w przedstawieniu “Mary Stuart̶..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa „Zabytki z toru wodnego Szczecin – Świnoujście” w Muzeum Archeologicznym to  mobilna, wielkoformatowa ekspozycja, poświęcona zabytkom wydobytym z dna Odry podczas inwestycji ,,Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra”- jednej z najważniejszych obecnie inwest..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa eksponowana w dwóch kondygnacjach galerii skrzydła zachodniego Pałacu Królewskiego we Wrocławiu. Poświęcona jest malarstwu pochodzącemu z pracowni artystów wykształconych we wrocławskiej Szkole Sztuki i Rzemiosła Artystycznego (później Akademii) oraz przybyłych z innych regionów, tworzący..

Dowiedz się więcej
img

Zbigniew Horbowy – polski artysta, jeden z najwybitniejszych europejskich projektantów szkła, twórca własnej szkoły wzorniczej, pedagog. Został laureatem prestiżowej Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Dolnej Saksonii, która wręczona została pośmiertnie we wrześniu 2019 rok..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa prezentuje ok. 150 lamp naftowych z przełomu XIX i XX wieku. Jest to jedna z największych kolekcji tego rodzaju w Polsce.

Pierwsza lampa naftowa powstała w 1853 roku we Lwowie, wynaleziona przez Ignacego Łukasiewicza przy współpracy Adama Bratkowskiego. 31 lipca tego roku było możl..

Dowiedz się więcej
Do góry