img

W ramach ekspozycji zgromadzono ponad 3000 obiektów ilustrujących dzieje Wrocławia od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. To rzetelnie i z rozmachem opowiedziana złożona i trudna historia Wrocławia od założenia w mieście biskupstwa w 1000 roku po milenium roku 2000. Wystawy na przykładz..

Dowiedz się więcej
img

Wyjątkowa część rozbudowanej wystawy stałej “100o lat Wrocławia” prezentowanej w Pałacu Królewskim.

Na kompleks królewskich apartamentów rezydencjonalnych składa się sześć pieczołowicie odrestaurowanych pokoi: rokokowy pokój Fryderyka II oraz barokowe pokoje Fryderyka Wilhelma II. W żółtym..

Dowiedz się więcej
img

Henryk Tomaszewski (1919–2001), twórca legendarnego, wrocławskiego Teatru Pantomimy, znany jest dziś w najdalszych krańcach świata. Stworzył rewolucyjną metodę pracy mimów i tancerzy. Był również znanym kolekcjonerem dział sztuki, mebli, rzemiosła, wyrafinowanych artefaktów, ale przede wszystkim ..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa stała zajmuje trzy piętra wrocławskiego Arsenału Miejskiego. Na przykładzie zgromadzonych przedmiotów oraz rekonstrukcji fragmentów dawnych osad i miejsc pochówków prezentuje początki osadnictwa na Śląsku po rozwój średniowiecznych miast. Wystawa podzielona jest na cztery części tematyczn..

Dowiedz się więcej
img

W północnym skrzydle Arsenału na parterze, urządzono stałą wystawę dawnej broni. Jest tam prezentowana broń z epoki kamienia z okresów: lateńskiego, wpływów rzymskich oraz wędrówek ludów. Najstarsze zabytki to miecz bękarci z drugiej połowy XV i początku XVI wieku oraz miecz kawaleryjski z połowy..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa 60 mundurów z kolekcji wrocławskiego Muzeum Militariów. Jest to jeden z największych tego typu zbiorów w Polsce. Na ekspozycji prezentowane są mundury (kurtki i bluzy mundurowe) oraz nakrycia głowy, używane przez żołnierza polskiego w latach 1939-1945 na polskich i europejskich frontach.<..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa marmurowych popiersi sławnych Wrocławian nawiązuje do tradycji zakładania miejsc poświęconych wybitnym postaciom bądź bohaterom narodowym – tzw. Walhall. Wśród prezentowanych na niej postaci znajdują się dawni obywatele miasta różnych narodowości, których sława sięgała daleko poza jego gr..

Dowiedz się więcej
img

W 10 rocznicę podpisania przez miasto umowy o współpracę przy realizacji tego obrazu przypominamy Państwu obrazy namalowane w trakcie tworzenia filmu przez malarzy z całej Europy. Obrazy te są również… kadrami z filmu. Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek na wernisaż wystawy.

21 czerw..

Dowiedz się więcej
img

Już od najbliższej środy do niedzieli serdecznie zapraszamy na wystawę stanowiącą część projektu dyplomowego realizowanego na kierunku Scenografia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod opieką dr Roberta Sochackiego w pracowni Laboratorium Przestrzeni Scenograficznych. Premiera wystawy miała..

Dowiedz się więcej
img

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym projektem Muzeum Sztuki Medalierskiej pod nazwą “mikro GALERIA MEDALI”. W ramach cyklu miniaturowych (zawartych w jednej gablocie) wystaw, zaprezentujemy eksponaty, które ze względu na swoją hermetyczną tematykę i ograniczoną liczebność, nie miał..

Dowiedz się więcej
img

9 maja w Pałacu Królewskim została udostępniona dla zwiedzających pokazywana w 2021 roku, wystawa czasowa- „Ordery i odznaczenia państw Unii Europejskiej”, jednak tym razem w nowej aranżacji. Oprócz obiektów ze zbiorów Muzeum Miejskiego Wrocławia na wystawie prezentowane będą również przedmioty, ..

Dowiedz się więcej
img

Jeszcze do 21 lipca w Pałacu Królewskim można oglądać obrazy-kadry z filmu animowanego, inspirowanego uhonorowaną nagrodą Nobla powieścią Władysława Reymonta i polskim malarstwem przełomu XIX i XX wieku.

W 2023 roku animowany dramat filmowy „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana..

Dowiedz się więcej
img

Artificalia, naturalia, exotica to wystawa nawiązująca do idei gabinetów osobliwości (kunstkamer), popularnych w XVI i XVII w. w tej części Europy. Na wystawie prezentujemy zabytki, pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego. Koncepcja wystawy opiera się na pokazaniu ..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa prezentuje ok. 150 lamp naftowych z przełomu XIX i XX wieku. Jest to jedna z największych kolekcji tego rodzaju w Polsce.

Pierwsza lampa naftowa powstała w 1853 roku we Lwowie, wynaleziona przez Ignacego Łukasiewicza przy współpracy Adama Bratkowskiego. 31 lipca tego roku było możl..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa eksponowana w dwóch kondygnacjach galerii skrzydła zachodniego Pałacu Królewskiego we Wrocławiu. Poświęcona jest malarstwu pochodzącemu z pracowni artystów wykształconych we wrocławskiej Szkole Sztuki i Rzemiosła Artystycznego (później Akademii) oraz przybyłych z innych regionów, tworzący..

Dowiedz się więcej
Do góry