„mikro GALERIA MEDALI”- bajki, baśnie i legendy

01.06.2024 — 31.07.2024

Pałac Królewski

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym projektem Muzeum Sztuki Medalierskiej pod nazwą “mikro GALERIA MEDALI”. W ramach cyklu miniaturowych (zawartych w jednej gablocie) wystaw, zaprezentujemy eksponaty, które ze względu na swoją hermetyczną tematykę i ograniczoną liczebność, nie miały dotąd szans znaleźć się na pełnowymiarowych ekspozycjach. Prezentowane będą eksponaty sztuki medalierskiej w różnych odsłonach. To świetna okazja, by zobaczyć różnorodne i ciekawe medale z kolekcji Muzeum Sztuki Medalierskiej, które będą przedstawiać wybrany przez kuratora i kuratorkę temat.

Z okazji Dnia Dziecka, premierowa odsłona wystawy została poświęcona bajkom, baśniom i legendom. Na medalach można oglądać m.in. sceny z utworów Andersena, braci Grimm, jak również polskiego folkloru.

Zapraszamy w godzinach otwarcia Muzeum:
Środa-Sobota 11:00-17:00
Niedziela 10:00-18:00

Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35.
Gablota zlokalizowana jest w głównym holu Pałacu, przy wejściu do księgarni.