Aktualności

img

29 stycznia 2023 r. Stary Ratusz będzie nieczynny.

..
Dowiedz się więcej
img

W Sali Książęcej Starego Ratusza prezentujemy wystawę zatytułowaną: Pięć wieków ceramiki bolesławieckiej. Wystawa obejmuje ponad 70 naczyń, z czego najstarsze to butla pochodząca z 1635 roku, będąca jednocześnie jednym z najstarszych wyrobów garncarni bolesławieckiej w Polsce.

Znana nam ce..

Dowiedz się więcej
img

Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowej wystawy w Arsenale Miejskim- “Samozwańczy astronauta”, prezentującej malarstwo Dariusza Milińskiego.

Dariusz Miliński urodził się w 1957 r. w Cieplicach Śląskich. Jest z zawodu artystą-plastykiem. Uczestniczył w przeszło 270 wystawach ind..

Dowiedz się więcej
img

Forum Sztuki to wrocławska nowatorska inicjatywa, mająca na celu propagowanie idei Business&Art. Podczas wydarzenia nasi goście będą mieli możliwość rozmowy zarówno ze znanymi koneserami, kolekcjonerami sztuki, jak i artystami. W czasie spotkań goście dowiedzą się m.in. w jaki sposób i z jak..

Dowiedz się więcej
img

Zapraszamy na wystawę heliografii Michała Dudka- “Portrety Aktorek i Aktorów”.

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, pl. Wolności 7a.

Michał Dudek- wrocławski artysta-fotografik, z wykształcenia jest geografem (dyplom na Uniwersytecie Wrocławsk..

Dowiedz się więcej
img

Bardzo dziękujemy za tak duży odzew w związku z warsztatami! Informujemy, że lista na pierwszy- listopadowy warsztat z tego cyklu została zamknięta. Będziemy informować na bieżąco o terminach warsztatów, które odbędą się w kolejnych miesiącach.

Zapraszamy osoby dorosłe na cykl warsztatów e..

Dowiedz się więcej
img

Blisko 300 dzieł graficznych Salvadora Dalego zamkniętych w kilkanaście cykli. Wśród nich znajdują się prawdziwe rarytasy jak choćby ilustracje z cyklu „Alicja w krainie czarów” czy „Boska Komedia”. Wystawę uzupełniają prace trójwymiarowe ujęte w zbiór recept na nieśmiertelność oraz ekstrawaganck..

Dowiedz się więcej
img

Prezentujemy wystawę 78 prac graficznych Joana Miró będących częścią prywatnych kolekcji. Dają one wgląd w twórczość stopniowo rozwijającego się artysty, wciąż bardzo rozpoznawalną.

Eksponowane prace powstały po drugiej wojnie światowej. Większość z nich wykonana została techniką litografi..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa prezentuje ok. 150 lamp naftowych z przełomu XIX i XX wieku. Jest to jedna z największych kolekcji tego rodzaju w Polsce.

Pierwsza lampa naftowa powstała w 1853 roku we Lwowie, wynaleziona przez Ignacego Łukasiewicza przy współpracy Adama Bratkowskiego. 31 lipca tego roku było możl..

Dowiedz się więcej

Mieszkanie Henryka Tomaszewskiego w Muzeum Teatru

śr.–sob. — 11:00-17:00
nd. — 10:00-18:00

Dowiedz się więcej

Komnaty królewskie w Muzeum Historycznym

wt.–sob. — 11:00-17:00
nd. — 10:00-18:00

Dowiedz się więcej