Ale się porobiło. Grafiki i kolaże Edyty Purzyckiej

01.08.2024 — 29.09.2024

Pałac Królewski

Zapraszamy do surrealistycznych światów Edyty Purzyckiej. Na wystawie “Ale się porobiło” zobaczycie baśniowe krainy, tworzone przez artystkę w technikach grafiki i kolażu utrzymane w lirycznym nastroju i intensywnej kolorystyce. Edyta Purzycka na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. W swoich pracach wykorzystuje techniki wklęsłodrukowe (akwafortę, akwatintę, miękki werniks, odprysk atramentowy). Pozwala to jej na eksperymenty fakturalne oraz uzyskanie efektów malarskich.

W 2018 roku w Pałacu Królewskim na kameralnej wystawie „Pomiędzy” zaprezentowała grafiki, kolaże i rysunki. Muzeum Miejskie Wrocławia po raz kolejny zaprezentuje twórczość artystki. Tym razem zapraszamy na wystawę retrospektywną Edyty Purzyckiej, podsumowującą prawie trzydziestoletni czas jej pracy twórczej.

Pałac Królewski, Kazimierza Wielkiego 35, III piętro

Wystawa została przedłużona. Będzie dostępna do 29 września w godzinach otwarcia muzeum.

Środa-Sobota 11:00-17:00
Niedziela 10:00-18:00

Edyta Purzycka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest uczennicą prof. Haliny Pawlikowskiej, w pracowni której obroniła w 1996 roku dyplom z grafiki artystycznej, uzupełniony o aneks z malarstwa i fotografii. W latach 1995–1996 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, a od 1997 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Współpracowała z czasopismami, m.in. z czasopismem literacko–artystycznym „Rita Baum” oraz Wydawnictwem Szkolnym PWN. Tworzyła szatę graficzną miesięcznika studenckiego „Maska”, a następnie kwartalnika artystycznego „Format”. Jest autorką scenografii do spektaklu „Obrazek wigilijny”, który powstał w 2000 roku w ramach działalności Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka.

Zapraszamy!