Muzeum Miejskie Wrocławia otwarte od 5 maja

05.05.2021 — 31.05.2021

Wszystkie oddziały
Muzeum Miejskie Wrocławia
Wrocław

środa — niedziela
11.00 — 17.00

Od 5 maja 2021 roku wszystkie oddziały Muzeum Miejskiego Wrocławia są otwarte dla zwiedzających indywidualnych w reżimie sanitarnym (1 osoba na 15 metrów kwadratowych). Do muzeum wpuszczane zostaną jedynie osoby w maseczkach zasłaniających usta i nos. Płyny do dezynfekcji dostępne są przy wejściach do każdego z oddziałów muzeum.

Wszystkie oddziały, poza Muzeum Sztuki Cmentarnej (czynny codziennie od 9.00 do 18.00), otwarte są od środy do niedzieli w godzinach od 11.00 do 17.00

W Muzeum Historycznym w Pałacu Królewski czynne są wystawy stałe 1000 lat Wrocławia i Arcydzieła malarstwa śląskiego 1845–1945. Czynna jest również wystawa czasowa Stanisław Wysocki. Kiedy kobieta staje się rzeźbą.  Nieczynne pozostają apartamenty królewskie na pierwszym i drugim piętrze pozostają nieczynne. W muzeum może przebywać jednocześnie 120 osób.

W Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu czynne są historyczne wnętrza ratusza oraz wystawy czasowe Zbigniew Horbowy. Dziś prawdziwych kieliszków już nie ma oraz Złote czasy lamp naftowych. W muzeum może przebywać jednocześnie 100 osób.

W Arsenale Miejskim może przebywać jednocześnie 120 osób. W Muzeum Archeologicznym  czynna jest wystawa stała Śląsk starożytny i średniowieczny oraz wystawa czasowa Kawa czy herbata? Archeologiczne świadectwa konsumpcji napojów w dawnym Gdańsku. W Muzeum Militariów czynna jest jedynie wystawa Mundur żołnierza polskiego w Muzeum Militariów.

W Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego czynne są jest wystawy czasowe Persōna. Maski i formy Mateusza Mirowskiego  oraz GOYA – DALI. Gdy śpi rozum budzą się potwory. Ekspozycje stałe pozostają nieczynne. W muzeum może przebywać jednocześnie 20 osób