Forum Sztuki

08.12.2022 — 02.02.2023

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego
Plac Wolności 7a
Wrocław

środa-sobota — 11:00-17:00
niedziela — 10:00-18:00

Forum Sztuki to wrocławska nowatorska inicjatywa, mająca na celu propagowanie idei Business&Art. Podczas wydarzenia nasi goście będą mieli możliwość rozmowy zarówno ze znanymi koneserami, kolekcjonerami sztuki, jak i artystami. W czasie spotkań goście dowiedzą się m.in. w jaki sposób i z jakich powodów zaczyna się kolekcjonować sztukę, o czym warto pamiętać, kupując obrazy, jak dobrze poszerzać swoje zbiory oraz jaki wpływ ma oryginalna sztuka na kreatywność, innowacyjność i efektywność w biznesie. Artyści w różnym wieku opowiedzą o swoich doświadczeniach i inspiracjach związanych ze sztuką.

Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego – mima i założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Lokalizacja jest nieprzypadkowa, ponieważ Tomaszewski był nie tylko artystą, ale również zapalonym kolekcjonerem.

Forum Sztuki to cykl pięciu spotkań, połączonych z wystawami, koncertami oraz wykładami. Uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek 8 grudnia 2022 a uświetniło je koncert Tea for Two oraz krótki wykład o wrocławskim środowisku artystycznym.

Całość zakończy się 2 lutego 2023 aukcją charytatywną, z której dochód zostanie przekazany wrocławskim Centrom Aktywności i Rozwoju Dzieci i Młodzieży.