Ale się porobiło [oprowadzanie autorskie]

15.09.2024 — 15.09.2024

Pałac Królewski
ul. Kazimierza Wielkiego 35
Wrocław

niedziela — 12:00
czas trwania — ok. 1 h

Wystawa “Ale się porobiło” została przedłużona o cały miesiąc, a my nie tracimy czasu! Już teraz serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie z autorką grafik i kolaży w Pałacu Królewskim! Wraz z artystką, Edytą Purzycką, zapraszamy na spacer po wystawie, będącej podsumowaniem 30 lat jej twórczości. Podczas spotkania posłuchamy opowieści o sztuce, inspiracjach oraz technikach, w których tworzy. Artystka zdradzi nam również tajniki swojego warsztatu i chętnie odpowie na Wasze pytania.

15 września, godz. 12:00
Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35
Bez zapisów
Oprowadzanie w cenie biletu: 20 PLN (normalny), 15 PLN (ulgowy)

Serdecznie zapraszamy!

Edyta Purzycka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest uczennicą prof. Haliny Pawlikowskiej, w pracowni której obroniła w 1996 roku dyplom z grafiki artystycznej, uzupełniony o aneks z malarstwa i fotografii. W latach 1995–1996 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, a od 1997 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Współpracowała z czasopismami, m.in. z czasopismem literacko–artystycznym „Rita Baum” oraz Wydawnictwem Szkolnym PWN. Tworzyła szatę graficzną miesięcznika studenckiego „Maska”, a następnie kwartalnika artystycznego „Format”. Jest autorką scenografii do spektaklu „Obrazek wigilijny”, który powstał w 2000 roku w ramach działalności Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka.

W swoich pracach wykorzystuje techniki wklęsłodrukowe (akwafortę, akwatintę, miękki werniks, odprysk atramentowy). Pozwala to jej na eksperymenty fakturalne oraz uzyskanie efektów malarskich.

Miała kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. W Muzeum Miejskim Wrocławia po raz kolejny prezentujemy twórczość artystki. W 2018 roku w Pałacu Królewskim na kameralnej wystawie „Pomiędzy” artystka zaprezentowała grafiki, kolaże i rysunki. Dzisiaj zapraszamy na wystawę retrospektywną Edyty Purzyckiej podsumowującą prawie trzydziestoletni czas jej pracy twórczej.