img

W ramach ekspozycji zgromadzono ponad 3000 obiektów ilustrujących dzieje Wrocławia od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. To rzetelnie i z rozmachem opowiedziana złożona i trudna historia Wrocławia od założenia w mieście biskupstwa w 1000 roku po milenium roku 2000. Wystawy na przykładz..

Dowiedz się więcej
img

Wyjątkowa część rozbudowanej wystawy stałej “100o lat Wrocławia” prezentowanej w Pałacu Królewskim.

Na kompleks królewskich apartamentów rezydencjonalnych składa się sześć pieczołowicie odrestaurowanych pokoi: rokokowy pokój Fryderyka II oraz barokowe pokoje Fryderyka Wilhelma II. W żółtym..

Dowiedz się więcej
img

Henryk Tomaszewski (1919–2001), twórca legendarnego, wrocławskiego Teatru Pantomimy, znany jest dziś w najdalszych krańcach świata. Stworzył rewolucyjną metodę pracy mimów i tancerzy. Był również znanym kolekcjonerem dział sztuki, mebli, rzemiosła, wyrafinowanych artefaktów, ale przede wszystkim ..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa stała zajmuje trzy piętra wrocławskiego Arsenału Miejskiego. Na przykładzie zgromadzonych przedmiotów oraz rekonstrukcji fragmentów dawnych osad i miejsc pochówków prezentuje początki osadnictwa na Śląsku po rozwój średniowiecznych miast. Wystawa podzielona jest na cztery części tematyczn..

Dowiedz się więcej
img

W północnym skrzydle Arsenału na parterze, urządzono stałą wystawę dawnej broni. Jest tam prezentowana broń z epoki kamienia z okresów: lateńskiego, wpływów rzymskich oraz wędrówek ludów. Najstarsze zabytki to miecz bękarci z drugiej połowy XV i początku XVI wieku oraz miecz kawaleryjski z połowy..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa 60 mundurów z kolekcji wrocławskiego Muzeum Militariów. Jest to jeden z największych tego typu zbiorów w Polsce. Na ekspozycji prezentowane są mundury (kurtki i bluzy mundurowe) oraz nakrycia głowy, używane przez żołnierza polskiego w latach 1939-1945 na polskich i europejskich frontach.<..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa marmurowych popiersi sławnych Wrocławian nawiązuje do tradycji zakładania miejsc poświęconych wybitnym postaciom bądź bohaterom narodowym – tzw. Walhall. Wśród prezentowanych na niej postaci znajdują się dawni obywatele miasta różnych narodowości, których sława sięgała daleko poza jego gr..

Dowiedz się więcej
img

Zapraszamy na wystawę prac konkursowych III edycji Konkursu Najlepszych Dyplomów Scenografii, która po raz kolejny prezentowana jest w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego! W konkursie brały udział uczelnie artystyczne prowadzące studia magisterskie na kierunku scenografia. Konkurs ma charakt..

Dowiedz się więcej
img

W 2023 roku animowany dramat filmowy „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana szturmem podbił polskie kina i zdobył uznanie publiczności. Niemal sto lat po nagrodzeniu Władysława Reymonta za powieść o polskich chłopach i chłopkach film zdobył aż cztery nagrody na Festiwalu Polskich Filmó..

Dowiedz się więcej
img

Artificalia, naturalia, exotica to wystawa nawiązująca do idei gabinetów osobliwości (kunstkamer), popularnych w XVI i XVII w. w tej części Europy. Na wystawie prezentujemy zabytki, pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego. Koncepcja wystawy opiera się na pokazaniu ..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa prezentuje ok. 150 lamp naftowych z przełomu XIX i XX wieku. Jest to jedna z największych kolekcji tego rodzaju w Polsce.

Pierwsza lampa naftowa powstała w 1853 roku we Lwowie, wynaleziona przez Ignacego Łukasiewicza przy współpracy Adama Bratkowskiego. 31 lipca tego roku było możl..

Dowiedz się więcej
img

Zapraszamy na czasową wystawę w Starym Ratuszu: “Śląsk: kraina porcelany”. To wystawa kolekcji zgromadzonej przez Muzeum Śląskie w Görlitz, które posiada prawdopodobnie największą na świecie kolekcję porcelany z Dolnego i Górnego Śląska. Miłośnicy porcelany i wieloletni kolekcjonerzy przekazali m..

Dowiedz się więcej
img

Wystawa eksponowana w dwóch kondygnacjach galerii skrzydła zachodniego Pałacu Królewskiego we Wrocławiu. Poświęcona jest malarstwu pochodzącemu z pracowni artystów wykształconych we wrocławskiej Szkole Sztuki i Rzemiosła Artystycznego (później Akademii) oraz przybyłych z innych regionów, tworzący..

Dowiedz się więcej
Do góry